“Πες το με ένα ποίημα”

Στα πλαίσια του εορτασμού της 21ης Μαρτίου ως παγκόσμιας ημέρας ποίησης η Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Τρικάλων διοργάνωσε μία εκδήλωση στην οποία συμμετείχαν αντιπροσωπείες μαθητών και η οποία πραγματοποιήθηκε στον αύλειο χώρο του Δημαρχείου Τρικάλων, τη Δευτέρα 21-3-2016 στις 11 π.μ.

Το 1ο Γυμνάσιο Τρικάλων ενθάρρυνε τους μαθητές του να γράψουν ένα δικό τους ποίημα σχετικά με το προσφυγικό ζήτημα. Τα ποιήματα αυτά τα απήγγειλαν οι ίδιοι οι μαθητές που προσήλθαν στην εκδήλωση συνοδευόμενοι από την καθηγήτρια κ. Ευθυμία Τζουρτζιώτη. Η ομάδα των μαθητών που προσήλθαν και συμμετείχαν στην εκδήλωση ήταν: Καραΐσκος Α., Μαραγκός Ι., Μπαντή Δ., Μπαρούτα Ελ., Ντινόπουλος Γ., Πέττας Θ., Σιακαβάρα Μ. και Τσιρωνά Β.

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Μαθητές. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.