Αγιασμός του 1ου Γυμνασίου Τρικάλων

Αγαπητοί Γονείς – Κηδεμόνες,

backtoschoolΟ Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2021-2022 στο 1ο Γυμνάσιο, θα τελεσθεί την Δευτέρα 13-9-2021 και ώρα  9:00 π.μ.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα προσέλθουν στο σχολείο με όλα τα προβλεπόμενα μέτρα για το ασφαλές άνοιγμα των σχολείων λόγω covid-19 , σύμφωνα με τις οδηγίες του ΥΠ.ΠΑΙ.Θ : Χρήση προστατευτικής μάσκας, δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (selftest που πραγματοποιήθηκε έως και 24 ώρες πριν την προσέλευσή τους στο σχολείο) ή πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση νόσησης από covid-19 τελευταίου εξαμήνου, τήρηση αποστάσεων.

Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές θα παραλάβουν τα σχολικά τους βιβλία.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Γυμνασίου, εύχονται σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα, υγεία και πρόοδο κατά το νέο σχολικό έτος.

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.