ΤΙ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ;

Στις 4-5-22 όλα τα τμήματα της Γ τάξης του Γυμνασίου ενημερώθηκαν από τον κ. Δ. Θεοχάρη ,υπεύθυνο ΣΕΠ ,για τις προοπτικές τους μετά το Γυμνάσιο.

Πιο συγκεκριμένα πληροφορήθηκαν για τη δομή του εκπαιδευτικού συστήματος, ενημερώθηκαν για το Γενικό Λύκειο και τις διεξόδους του, για το σύστημα πρόσβασης στα ΑΕΙ-ΤΕΙ, για τις δυνατότητες σπουδών στην Τεχνική- Επαγγελματική εκπαίδευση καθώς και άλλες πιθανές εκπαιδευτικές επιλογές.

Ευχαριστούμε θερμά τον κ .Θεοχάρη που αφιέρωσε από το χρόνο του να ενημερώσει τους μαθητές μας.

Επίσης στις 26-5-22 οι μαθητές της Γ’ Γυμνασίου επισκέφτηκαν το 1o ΓΕΛ  Τρικάλων .Η κ.Α.Ζαραμπούκα , Δ/ντρια του Λυκείου με συναδέλφους υποδέχθηκαν τους μαθητές με μεγάλη χαρά ,ο κ. Μπάκος τους ενημέρωσε για τη δομή του Λυκείου και τους ξενάγησαν στους χώρους του σχολείου.

theo1 theo2