Ενημέρωση μαθητών από την Πολιτική Προστασία-Άσκηση σεισμού.

1667928205518Την Δευτέρα 7-11-2022 στο προαύλιο του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική ενημέρωση για θέματα Πολιτικής Προστασίας και φυσικών καταστροφών (σεισμούς, πλημμύρες, πυρκαγιές κλπ) από τον Προϊστάμενο Πολιτικής Προστασίας ΠΕ Τρικάλων κ. Στέφανο Φωλίνα.

Όλοι οι μαθητές και εκπαιδευτικοί, παρακολούθησαν με αμείωτο ενδιαφέρον τις χρήσιμες οδηγίες του κ. Φωλίνα, και στο τέλος υπό την καθοδήγησή του, πραγματοποιήθηκε επιτόπια άσκηση σεισμού τάξης από 10 μαθητές.

Η άσκηση σεισμού όλου του σχολείου ολοκληρώθηκε την τελευταία διδακτική ώρα με εκκένωση όλων των τάξεων, σύμφωνα με τα σχέδια εξόδου που υπάρχουν σε κάθε τάξη,  και στέφθηκε με μεγάλη επιτυχία από όλους τους μαθητές και εκπαιδευτικούς.

16679282055351667928205503

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.