Μαθητές του σχολείου μας, στη διανομή του Συσσιτίου Ανθρωπιάς και Ελπίδας στον Ι.Ν. Παναγίας Φανερωμένης Τρικάλων

eikon1Oι  μαθητές του 1ου Γυμνασίου, την Τρίτη 7-2-2023, διαθέτοντας ένα μέρος των εσόδων τους από το χριστουγεννιάτικο Bazzar  που έκαναν,  αγόρασαν  τρόφιμα και τα πρόσφεραν στο  συσσίτιο ανθρωπιάς και ελπίδας στον Ι.Ν. Παναγίας Φανερωμένης Τρικάλων για ένα γεύμα αγάπης.

Μια ομάδα μαθητών, με τη συνοδεία του καθηγητή  Παναγιώτη Σιδερά, συμμετείχαν, σύμφωνα  με την καθοδήγηση και οργάνωση της κυρίας Ελισάβετ (υπεύθυνη του συσσιτίου ανθρωπιάς) στη διαδικασία της προετοιμασίας διανομής, βοηθώντας στο σερβίρισμα του φαγητού και τέλος στην ίδια τη διανομή, μοιράζοντας έτσι χαρά και αγάπη στους άπορους και τις οικογένειες που έχουν ανάγκη.

eikon2eikon3eikon4