“Συναισθηματικές Παράμετροι στη Μάθηση και τη Διδασκαλία” από τον Επίκουρο Καθηγητή του Α.Π.Θ. Κωνσταντίνο Χρήστου

Τη Δευτέρα 08-04-2024 και ώρα 13.30 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας διάλεξη από τον Τρικαλινό Επίκουρο Καθηγητή του Α.Π.Θ. Κωνσταντίνο Χρήστου με θέμα “Συναισθηματικές Παράμετροι στη Μάθηση και τη Διδασκαλία”. Οι εκπαιδευτικοί που την παρακολούθησαν άκουσαν μεταξύ άλλων για το ρόλο των συναισθημάτων στο έργο τους, καθώς και για σύγχρονες μεθόδους και τεχνικές μετάδοσης των γνώσεων στους μαθητές. Παρόντες ήταν ο Σύμβουλος Παιδαγωγικής Ευθύνης του σχολείου μας Θεοχάρης Δημήτρης ΠΕ03, καθώς και εκπαιδευτικοί διαφόρων σχολείων της πόλης . Ευχαριστούμε θερμά τον Καθηγητή, καθώς και τους διοργανωτές της εκδήλωσης Αμπράζη Στυλιανό ΠΕ03 και Καρνέζη Αθανάσιο ΠΕ04 (ενδοσχολικοί συντονιστές τάξεων του σχολείου μας).