Γενική συνέλευση του 15-μελούς

Την Παρασκευή 20 Φεβρουαρίου 2015 πραγματοποιήθηκε τρίωρη γενική συνέλευση του 15-μελούς του σχολείου μας. Τα αποτελέσματα της συνέλευσης είναι τα ακόλουθα:

1. Θα οργανωθεί πάρτι για το οποίο θα έχει ευθύνη μόνο το 15-μελές
2. Να υπάρχει παράταση 3-4 λεπτών για τα παιδιά που αργούν το πρωί.
3. Αν υπάρξουν περιστατικά βίας, μόνο αυτός που ευθύνεται για το περιστατικό να τιμωρείται (και θα ήταν καλύτερο να αναφέρονται όλα τα περιστατικά βίας).
4. Στις βρύσες τα παιδιά θα πρέπει να περιμένουν με υπομονή και να μην σπρώχνονται. Να περιμένει ο καθένας την σειρά του.
5. Στο κυλικείο θα πρέπει να υπάρχει σειρά και αν υπάρξει κάποιο παιδί του Λυκείου που κλέβει τη σειρά να το αναφέρουν στην Διεύθυνση του σχολείου μας.
6. Όταν δίνονται μπάλες στα διαλείμματα τα παιδιά να παίζουν ήρεμα.
7. Οι καθηγητές θα πρέπει να συμβιβάζονται με τα αιτήματα των μαθητών π.χ. να μην βάλουν πολλά τεστ ή πάνω από το όριο ώστε οι μαθητές να μην κουράζονται.
8. Να συντηρούμε όλοι οι μαθητές τις τουαλέτες καθαρές, ώστε να εξασφαλίζεται η υγιεινή μας.
9. Στις εκδρομές δεν πρέπει να υπάρχουν ποτά, τσιγάρα και τα παιδιά ακολουθούν τις οδηγίες των καθηγητών.
10. Την ώρα που κάποιο παιδί τιμωρείται θα πρέπει να είναι παρόντα και δυο μέλη του δεκαπενταμελούς. Επίσης να γίνεται γνωστός ο λόγος για τον οποίο το παιδί τιμωρείται.
11. Οι μαθητές οφείλουν να είναι συνεπείς με τις υποχρεώσεις τους π.χ για το θέμα των δηλώσεων και των χρημάτων.
12. Κατά τη διάρκεια των μαθημάτων να μην ανοίγουν οι πόρτες των τάξεων και διακόπτεται η διαδικασία του μαθήματος.