Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης

ΕΛΕΝΗ” του Ευρυπίδη

ΣτιγμιότυπαΠαράστασης Στις 10/11/16 η Γ τάξη  του σχολείου μας παρακολούθησε τη θεατρική παράσταση ??ΕΛΕΝΗ?? στο θέατρο του Μύλου Ματσόπουλου. Οι ηθοποιοί που συμμετείχαν ήταν οι Κίκα Ζαχαριάδου, Δήμητρα Σταματίου, Κωνσταντίνος Φωτίου και ο Γιώργος Καλαμάκης, μέλη του θεατρικού οργανισμού ??ΜΙΚΡΟΣ ΒΟΡΡΑΣ??. Σκηνοθέτης της θεατρικής παράστασης ήταν ο Τάσος Ράντζος, καταξιωμένος καλλιτέχνης που προσέδωσε μία κωμική ματιά στο κλασσικό αυτό δραματικό έργο. Η παράσταση διόλου βαρετή, μας έδωσε την ευκαιρία να κατανοήσουμε τα επίκαιρα μηνύματα που αποτυπώνει ο Ευριπίδης στο έργο του όπως τα ευρύτερα αντιπολεμικά. Τέλος, με τη συνοδεία της κιθάρας ο Γιώργος Καλαμάκης, ένας ηθοποιός με υποκριτικό και μουσικό ταλέντο, διαμόρφωσε την τελική μορφή της παράστασης, η οποία εξέπληξε τους θεατές.

Μαραγκός Γιάννης

Πέττας Θεόδωρος

Ντινόπουλος Γιώργος

Φωτογραφίες παράστασης με τη συμμετοχή μαθητών

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.