Δημιουργία αφίσας για το 7ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

ΔιγιΈνα μεγάλο μπράβο στις  μαθήτριες του Γ1, Τριανταφύλλου Εύα, Βασιλείου Ελευθερία, Γαλάνη Αλεξάνδρα, Αναγνωστοπούλου Φανή, Άγκο Πάμελα  του σχολείου μας που εργάστηκαν και δημιούργησαν το έργο που εικονίζεται. Αφορμή ήταν ο εικαστικός διαγωνισμός για τη δημιουργία αφίσας του 7ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας που θα πραγματοποιηθεί τον Απρίλιο του 2017.

Το πανελλήνιο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας (www.digifest.info) δίνει κάθε χρόνο τη δυνατότητα στους μαθητές να δημιουργήσουν και να παρουσιάσουν στο κοινό τα ψηφιακά έργα που αναπτύσσουν στο Σχολείο τους. Το Φεστιβάλ τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας & Θρησκευμάτων και πραγματοποιείται ταυτόχρονα σε πολλές πόλεις της Ελλάδας. Στην πόλη μας πραγματοποιείται εδώ και τρία χρόνια.

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.