Εκδρομή της Γ? τάξης σε Ιωάννινα και Πάργα

Στις 21 και 22 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε διήμερη εκδρομή της Γ? τάξης με συμμετοχή 83 μαθητών. Δύο ώρες μετά την πρωινή αναχώρηση, κάναμε στάση έξω από τα Ιωάννινα. Βρισκόμασταν στην Πάργα πριν το μεσημέρι. Εκεί, περπατώντας ανηφορικά φτάσαμε στο Ενετικό κάστρο. Το πρωί της δεύτερης ημέρας επισκεφτήκαμε τη μοναδική Αρχαία Δωδώνη, η οποία αποτελεί έναν από τους σημαντικότερους αρχαιολογικούς χώρους της Ελλάδας μας. Στη συνέχεια, περπατήσαμε στην πόλη των Ιωαννίνων και περιηγηθήκαμε στο περίφημο Βυζαντινό κάστρο. Μετά τον απαραίτητο ελεύθερο χρόνο που είχαν οι μαθητές μας αναχωρήσαμε για την πόλη μας.

Συνοδοί της εκδρομής ήταν οι καθηγητές Στ. Αμπράζης, Π. Σιδεράς, Χρ. Ματαράγκα, Κρ. Τζέλη, Φ. Ιμβρίου.